Kahraman abi
                                    Velhasıl-ı kelam

Recep Tayyip Erdoğan 2008 de Zonguldak a gelmişti

 

 

Biletiniz ''Gidiş - Dönişmü?

Düşününki, tatile çıkmak istiyorsunuz, Biletiniz Gidiş-Dönüş mü yoksa Gidiş-Geliş mi? Genelde "Gidiş-Dönüş" dür. Bu tabir bence yanlışdır, zira siz biletinizi "Gidiş" adınız ama siz sadece geriye döneceksiniz, "Geriye" yolculuk yok gibi. Yani geriye gelmiyeceksiniz manasına geliyor

Siz birisine "100 metre git ve dön" dediğinizde, 100 metreden sonra sadece  geriye dönecektir, "gel" derseniz, haliyle gelecektir. Onun için Gidiş ve Geliş terimi kullanılması gerekir diye düşünüyrum.

Siz siz olun, işininizi garantiye alın, bileinizi "Gidiş-Geliş" alın. ;)

kahramanca2009

 

 

Zonguldak a sezonun ilk seferi yapıldı

2018 Düsseldorf-Zomguldak Sezonu bugün açıldı.İlk uçağımızı yeni yaptığımız tax yolundan yolcu ettik.Tüm ekibimize ve yolcularımıza belasız kazasız bir sezon diliyorum.
Önümüzdeki günlerde devreye girecek ILS cihazı ve yeni inşaatına başladığımız itfaiye binasıyla birlikte inşaallah kış sezonunda da uçuşların aralıksız devam etmesi yönünde çalışmalarımız devam etmektedir.
Germania Hava Yolları Türkiye Müdürü İsmail Polat kardeşiminde gayretleriyle güzel haberler vermeye devam edeceğiz.Bu arada hükümetimizinde yapmış olduğu çalılmaları netice aldıkça duyurmaya devam edeceğiz.
Hayırlı uçuşlar Karaelmas.....

Recep Kahya

 

 

 Zonguldak Havaalanı nın ilk açılışı / 2009

21.07.2009 Salı günü Zonguldak Havaalanı binlerce vatandaşın karşılaması ile törenle açılmıştı. O günden kalma kareler.

 

 

 

Zonguldak Havaalanı nın tarihi.

1939 – 1945    

İkinci Dünya savaşı esnasında inşaa edilen Havaalanı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafında kullanılır.  Uçak barınakları yapılır.  Aynı zamanda bir tabur asker yerleştirilir ve şimdiki Jandarma Karakolu daha halen güvenliği saglamaktadır. 

1957– 1960    

Sivil uçak seferleri yapıldı ve ücrete tabi olmak üzere turlar düzenlenir. Sonraları mera olarak kullanılır

1999               

Mh. Bülent Ecevit in başkanlık döneminde yeni binası ve çevre düzenlemesi ile yeniden açıldı. 1 milyon metrekare büyüklüğünde ve 830 metre uzunluğunda olan havaalanı 3 sene sonra bir uçak dahi inmeden kapatıldı.

2002  Havaalanı nınkapatılışı       

2007    

DHMİ nin açtığı ihaleyi kazanan Zonguldak Özel Sivil Havacılık A.Ş. tekrar açmak için çalışmalara başladı ve  Zonguldak Havaalanı nın  ve Sitesinin açılışı   O günden bu güne kadar Zonguldak Havaalanı faal durumdadır.